fbpx
E-Plas Ticari Sigortalar

SEGEM Nedir? SEGEM Belgesini Nasıl Alabilirim?

Segem Belgesi örneği

Sigortacılık sektöründe çalışanlar ve sigortacılık alanına ilgi duyanlar için SEGEM, oldukça önemli bir kavramdır. SEGEM ve SEGEM Belgesi nedir, merak edenler için detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız.

SEGEM Nedir?

Sigortacılık Eğitim Merkezi’nin kısaltması olan SEGEM, sigortacılık alanında eğitim almak isteyenlerin tercih ettiği bir kurumdur. Amacı, sigortacılık sektörünün gelişimine katkı sağlamak ve sektörde eğitime öncelik vermek olan SEGEM, sigortacılık alanında iş ve kariyer yapmak isteyenler için oldukça önemli bir rol oynar. Verilen eğitimler, sigortacılık konuları ile birlikte sigortacılık mesleği hakkında bilgi verir ve sektörde çalışmak için gerekli olan becerileri kazandırır.

SEGEM Belgesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Sigortacılık mesleğini sürdürmek isteyenler için SEGEM Belgesi oldukça önemlidir. SEGEM Sertifikası olarak da bilinir. Bu belge, Sigortacılık Eğitim Merkezi tarafından verilir ve sigorta sektöründe mesleki eğitim alındığını ve yeterlilik sınavlarının başarıyla geçildiğini gösterir.

Bu belge olmadan, sigorta acentesi açmak, sigorta acentesi şubesi olmak, sigorta eksperi olmak, aktüerlik, sigorta ve reasürans brokerliği gibi pozisyonlarda yasal olarak çalışmak mümkün değildir.

SEGEM Belgesini Nasıl Alabilirim?

SEGEM Belgesi almak isteyenler, Sigortacılık Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kursları takip etmeli ve SEGEM sınavlarına başvurmalıdır. Sınavı başarıyla geçenler, belgeyi almaya hak kazanır.

SEGEM Sertifikası Almanın Şartları Nelerdir?

Bir sigorta şirketinde teknik personel olarak çalışmak ve SEGEM sınavına girmek için tek şart lise mezunu olmaktır. Eğitim ve sınavı başarıyla tamamlayanlar, 1,5 yıllık eğitim ve 4 yıllık üniversite eğitimi tamamlandığında, kendi sigorta acentelerini açabilirler.

SEGEM için Nasıl ve Nereye Başvurulur?

SEGEM sertifikası almak isteyenler, www.segem.org.tr web sitesindeki adımları takip etmelidir. Üyelik formunu doldurduktan sonra başvuru formunu doldurabilir ve gerekli diğer işlemleri tamamladıktan sonra sınav başvuruları alınacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazılarımız

Tali Sigorta Acenteliği anlaşması yapan sigortacı

Tali Sigorta Acentesi Olmak

Öncelikte tali acentelik nedir, bunu açıklamakla başlayalım. Sigorta acenteleri tarafından acentelik faaliyetlerinde bulunmak üzere atanan gerçek ve tüzel kişilere tali acente denir. Bir sigortacı olmanın

Devamını Oku »

Teklif Bilgi Formu

Ticari Portföy
DijiFlex Başvuru