fbpx
E-Plas Ticari Sigortalar

DRONE (İHA) SİGORTALARI

İçerisinde bir insan bulunmayan, uzaktan kumanda veya önceden yüklenen bir uçuş programı aracılığı ile uçabilen, boyut ve ağırlık bakımından küçük hava araçlarına insansız hava araçları (İHA) denmektedir.

Uçan bir drone (iha) arka planda güvenlik kıyafetleriyle bir drone pilotu

Drone
Sigortası

DRONE SİGORTASI NEDİR?

İçerisinde bir insan bulunmayan, uzaktan kumanda veya önceden yüklenen bir uçuş programı aracılığı ile uçabilen, boyut ve ağırlık bakımından küçük hava araçlarına insansız hava araçları (İHA) denmektedir. Drone (İHA) teknolojisinin hızla gelişmesiyle birlikte, drone kullanımı birçok sektörde yaygınlaşmıştır ve ticari yaşamda özenle yerini almışıtr. Madencilik,inşaat sektörü,tarım,haritacılık,enerji,emlak sektörü gibi bir çok alanda drone kullanılmaktadır.Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne kayıtlı drone sayısı 35 bini geçmektedir. İHA talimatı çerçevesinde oluşturulan drone (İHA) sigortası ;ticari amaçla kullanılan drone’lar için teminat sağlayan sigorta türüdür.Drone ile yapılan uçuşlarda üçüncü kişilerin canına ya da malına zarar gelmesi durumunda sigortalının yasal sorumluluğunu teminat altına alır.Bu teminata ek olarak İHA/Drone gövde teminatı da poliçeye dahil edilebilir.

Drone (İHA) sigortası, Eplas Logo ile.

Kimler Drone Sigortası Yaptırmalı ?

Drone kullanımı için alınan izin belgeleri ticari ve hobi amaçlı kullanılan drone’lar olmak üzere ikiye ayrılır.Ticari amaç güden doren kullanımlarında mutlaka drone sigortası yaprtırılması gerkir.Hobi amaçlı kullanılan drone’lar için sigorta şartı aranmaz.

Drone Sigortası
Teminatları


Sıkça Sorulan Sorular

Bu eğitim programı, sigorta sektörüne yeni adım atan veya mevcut acenteler için temel bilgi ve beceriler sunarak, başarılı bir işletme yönetimine hazırlamayı amaçlamaktadır.

Tanzimi gerçekleşmiş her poliçe için komisyon oranlarını sizlerle paylaşarak tatminkar kazanç elde etmenizi sağlıyoruz.

7 gün 24 saat kesintisiz sigortacılık hizmeti ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına her zaman hızlı ve etkili bir şekilde yanıt veriyoruz.

Teknolojik altyapımızla, sizlere en son yazılımları ve dijital araçları kullanarak iş süreçlerini optimize edebilir ve müşteri memnuniyetini artırabilir.

Sizin için etkili PR ve reklam çalışmaları yaparak markanızı güçlendiriyor ve tanıtımınızı artırıyoruz.

Sigortacılık alt yapısı konusundaki ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunarak işlerinizi destekliyoruz.

Teklif Bilgi Formu

Ticari Portföy
DijiFlex Başvuru